لطفا چند لحظه صبر نمائید

خبر ها

معرفی سوئیچ های سیسکو سری 2960X و 2960XR
معرفی سوئیچ های سیسکو سری 2960X و 2960XR

سوئیچ سیسکو Cisco Catalyst سری 2960-X و 2960-XR دارای پیکربندی ثابت بوده و سوئیچ‌‌های اترنت گیگابیتی قابل استک (Stackable) هستند که دسترسی سازمانی را برای کاربردهای شرکتی و دانشگاهی فراهم می‌‌کنند. آنها از طریق نرم‌‌افزار Cisco IOS عمل می‌‌کنند و از مدیریت ساده دستگاه همانند مدیریت شبکه پشتیبانی می‌‌کنند

معرفی لایسنس License میکروتیک 
معرفی لایسنس License میکروتیک 

لایسنس ها در کمپانی میکروتیک به معنای مجوزهای استفاده از قابلیت ها و ویژگی های سیستم عامل Router OS این کمپانی میباشد . لایسنس ها بنا بر مشخصات سخت افزاری روتربردها و یا استفاده از سایر امکانات روتر مانند امکان پشتیبانی از تعداد کلاینت های User Manager و یا کلاینت هایی که از انواع تانلها استفاده می کنند مشخص می گردند .

آشنایی با پروتکل اختصاصی میکروتیک Nv2
آشنایی با پروتکل اختصاصی میکروتیک Nv2

یکی از پروتکل های منحصر به فرد میکروتیک میباشد که در راستای افزایش نرخ انتقال داده ها در بستر های بی سیم ایجاد گشته و معمولا میتواند با اکثر کارت های بی سیم با تراشه اتروس عمل نماید .

Heat Sink چیست ؟
Heat Sink چیست ؟

Heat sink یک مبدل حرارتی است که حرارت تولیدی در تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی را منتقل میکند و با پراکنده کردن حرارت، دما را در وسیله مورد نظر کنترل میکند.

تفاوت اصلی بین سوئیچ‌های لایه 2 و لایه 3 سیسکو چیست؟
تفاوت اصلی بین سوئیچ‌های لایه 2 و لایه 3 سیسکو چیست؟

ما اغلب درباره سوئیچ های لایه 2 و لایه 3 سیسکو می شنویم و سعی می کنیم آنها را تجزیه و تحلیل کنیم  که کدام یک برای شبکه ما بهتر مناسب تر است. برای درک ساده تر، سوئیچ های  لایه 3 سیسکو  بر اساس IP عمل میکنند و سوئیچ های  لایه 2 سیسکو  بر اساس آدرس MAC عمل میکنند  .هر دو نوع سوئیچ های سیسکو  توانایی اتصال دستگاه های شبکه را از یک پورت به دیگری دارند. برخلاف هاب ها، سوئیچ ها اطلاعات را هوشمندانه تر به مقصد  ارسال می کند.

معرفی سرویس CAPsMAN در میکروتیک
معرفی سرویس CAPsMAN در میکروتیک

ITPRO ، CAPsMAN مخفف Controlled Access Point system Manager است که این سرویس در میکروتیک به کاربر اجازه می دهد که به صورت متمرکز وایرلس های خود را مدیریت کند همچنین این سرویس به کاربر اجازه راه اندازی سرویس متمرکز روی تمام وایرلس را ارایه می کند. مانند Hostspot و ....زمانی که شما سرویس CAPsMAN را فعال می کنید شبکه شما باید شامل یک CAP که مخفف Controlled Access Points است باشد CAP در واقع همان Access Point است که می خواهید از طریق سرویس CAPsMAN در روتربرد مرکزی مدیریتش کنید و همچنین باید در شبکه یک system Manager وجود داشته باشد که همان روتربرد مرکزی شماست که روی ان CAPsMAN را راه اندازی کرده اید.

تجمیع فرکانس چیست ؟
تجمیع فرکانس چیست ؟

حتما در هنگام خرید یک مودم همراه یا بررسی یک مودم ۴G عبارت «تجمیع فرکانس» یا «تجمیع حامل» به گوش‌تان خورده است. همین‌طور، برخی اوقات می‌گویند این گوشی موبایل قابلیت تجمیع فرکانس دارد. تجمیع فرکانس یا Carrier Aggregation چیست و دقیقا چه ویژگی‌ها و مزیتی دارد؟ چرا باید از تجمیع فرکانس استفاده کرده و سرعت اینترنت موبایل را چقدر افزایش می‌دهد؟ چگونه می‌توان از قابلیت CA یک مودم بهره برد و کدام مودم‌ها و موبایل‌ها دارای این قابلیت هستند؟ سعی می‌کنیم در این مقاله؛ به طور خلاصه جواب‌های ساده‌ای به سوالات بالا بدهیم تا مشخص شود ویژگی تجمیع فرکانس چیست و چه کاربردهایی دارد.

وای‌ فای 6E چیست و چرا اهمیت دارد؟
وای‌ فای 6E چیست و چرا اهمیت دارد؟

در ماه‌های پیش رو اخبار بیشتری در مورد وای‌فای خواهیم شنید. این استاندارد ارتباط بی‌سیم بین اغلب ابزارهایی که تقریبا هر روز در حال استفاده از آن‌ها هستیم، بعد از بیش از ۲۰ سال، در آستانه یک ارتقای بزرگ است. در ادامه این مقاله، آنچه باید در مورد نسخه 6E وای‌فای بدانید، آمده است.

مقایسه 0 انصراف