لطفا چند لحظه صبر نمائید

خبر ها

Heat Sink چیست ؟
Heat Sink چیست ؟

Heat sink یک مبدل حرارتی است که حرارت تولیدی در تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی را منتقل میکند و با پراکنده کردن حرارت، دما را در وسیله مورد نظر کنترل میکند.

تفاوت اصلی بین سوئیچ‌های لایه 2 و لایه 3 سیسکو چیست؟
تفاوت اصلی بین سوئیچ‌های لایه 2 و لایه 3 سیسکو چیست؟

ما اغلب درباره سوئیچ های لایه 2 و لایه 3 سیسکو می شنویم و سعی می کنیم آنها را تجزیه و تحلیل کنیم  که کدام یک برای شبکه ما بهتر مناسب تر است. برای درک ساده تر، سوئیچ های  لایه 3 سیسکو  بر اساس IP عمل میکنند و سوئیچ های  لایه 2 سیسکو  بر اساس آدرس MAC عمل میکنند  .هر دو نوع سوئیچ های سیسکو  توانایی اتصال دستگاه های شبکه را از یک پورت به دیگری دارند. برخلاف هاب ها، سوئیچ ها اطلاعات را هوشمندانه تر به مقصد  ارسال می کند.

معرفی سرویس CAPsMAN در میکروتیک
معرفی سرویس CAPsMAN در میکروتیک

ITPRO ، CAPsMAN مخفف Controlled Access Point system Manager است که این سرویس در میکروتیک به کاربر اجازه می دهد که به صورت متمرکز وایرلس های خود را مدیریت کند همچنین این سرویس به کاربر اجازه راه اندازی سرویس متمرکز روی تمام وایرلس را ارایه می کند. مانند Hostspot و ....زمانی که شما سرویس CAPsMAN را فعال می کنید شبکه شما باید شامل یک CAP که مخفف Controlled Access Points است باشد CAP در واقع همان Access Point است که می خواهید از طریق سرویس CAPsMAN در روتربرد مرکزی مدیریتش کنید و همچنین باید در شبکه یک system Manager وجود داشته باشد که همان روتربرد مرکزی شماست که روی ان CAPsMAN را راه اندازی کرده اید.

تجمیع فرکانس چیست ؟
تجمیع فرکانس چیست ؟

حتما در هنگام خرید یک مودم همراه یا بررسی یک مودم ۴G عبارت «تجمیع فرکانس» یا «تجمیع حامل» به گوش‌تان خورده است. همین‌طور، برخی اوقات می‌گویند این گوشی موبایل قابلیت تجمیع فرکانس دارد. تجمیع فرکانس یا Carrier Aggregation چیست و دقیقا چه ویژگی‌ها و مزیتی دارد؟ چرا باید از تجمیع فرکانس استفاده کرده و سرعت اینترنت موبایل را چقدر افزایش می‌دهد؟ چگونه می‌توان از قابلیت CA یک مودم بهره برد و کدام مودم‌ها و موبایل‌ها دارای این قابلیت هستند؟ سعی می‌کنیم در این مقاله؛ به طور خلاصه جواب‌های ساده‌ای به سوالات بالا بدهیم تا مشخص شود ویژگی تجمیع فرکانس چیست و چه کاربردهایی دارد.

وای‌ فای 6E چیست و چرا اهمیت دارد؟
وای‌ فای 6E چیست و چرا اهمیت دارد؟

در ماه‌های پیش رو اخبار بیشتری در مورد وای‌فای خواهیم شنید. این استاندارد ارتباط بی‌سیم بین اغلب ابزارهایی که تقریبا هر روز در حال استفاده از آن‌ها هستیم، بعد از بیش از ۲۰ سال، در آستانه یک ارتقای بزرگ است. در ادامه این مقاله، آنچه باید در مورد نسخه 6E وای‌فای بدانید، آمده است.

وب اپلیکیشن را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید.

  • ۱- در نوار پایین دکمه “Share” را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی بازشده را به چپ بکشید و گزینه “Add to home screen” را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
متوجه شدم
وب اپلیکیشن را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید.

نصب کن
بعدا نصب میکنم